0236 713 21 13 info@yildirimozelguvenlik.com
Silahsız Özel Güvenlik Temel Eğitimi

Silahsız Özel Güvenlik Temel Eğitimi

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız güvenlik eğitimiilk defa silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak “silahsız özel güvenlik eğitimi” alabilmek için 5188 sayılı kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları karşılamak gerekir.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak İstiyorum!

Silahsız özel güvenlik olabilmeniz için 18 yaşını doldurmalı ve en az ortaokul (ilköğretim sekiz yıl) mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız sizde silahsız özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

* 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

* Diploma veya Öğrenci Belgesi ve 1 Adet Fotokopisi

* 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

* 1 Adet İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

* Kan grubunu gösteren herhangi bir belge 

* Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt sayesinde 40 kişilik sınıf kapasiteli kontenjanımızdan yerini ayırabilirsiniz. 

Silahsız Özel Güvenlik Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahsız özel güvenlik eğitimi toplam 100 saatlik derslerden oluşur. Yaklaşık olarak en az 12.5 gün süren derslerin tamamı 100 saat olup özel güvenlik teorik ve pratik derslere ayrılır. Bu dersler özel güvenliğin görev - yetki - sorumluluk - hukuk - iletişim ve ilkyardım gibi konularını kapsamaktadır. 

Silahsız Güvenlik Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 12.5 gün süren silahsız güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır. . 

Temel Dersler (12,5 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.

Silahsız özel güvenlik eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.