0236 713 21 13 info@yildirimozelguvenlik.com
Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahlı yenileme eğitimi , daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin kimlik kartı bitiş sürelerine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik kimlik kartını 5 yıl daha yenilemek veya uzatmak için alacak olduğu eğitim türüdür.

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartımı Yenilemek İstiyorum!

Silahlı yenileme eğitimi alabilmeniz için daha önceden silahlı özel güvenlik kimlik kartınızın veya silahlı özel güvenlik sertifikanızın olması gerekmektedir.

ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ DİKKAT : Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

Silahlı Yenileme Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahlı yenileme yapmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar şu şekildedir;

1 - 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2 - 1 Adet Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi

3 - 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

4 - 1 Adet İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

5 - 1 Adet Diploma Veya Öğrenim Belgesi Fotokopisi 

6 - 1 Adet Adli Sicil Kaydı (E-devlet - Savcılıktan alınabilir)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece Ön kaydınızı yaptırarak sınırlı kontenjandan yararlanırsınız.

Silahlı Yenileme Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi toplam 60 saatlik derslerden oluşur. Bu derslerin 55 saati yani 7 günü dersliklerimizde teorik ve uygulamalı ders olarak geçecektir. Geri kalan 5 saat silah bilgisi ve atış dersi ise kapalı ortam poligonunda icra edilecek uygulamalı atış ile son bulacaktır.

Silahlı Yenileme Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 7,5 gün süren silahlı güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Yenileme Dersleri (7 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (10 saat), Güvenlik Tedbirleri (10 saat), Yangın Bilgisi (4 saat), Kişi Koruma (4 saat), Genel Kollukla İlişkiler (2 saat), Etkili İletişim (8 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (1 saat), Temel İlk Yardım (4 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (3 saat), Kalabalık Yönetimi (4 saat) gibi yenileme derslerinden oluşmaktadır.

Silah Dersi (1 gün) : Silah eğitimi dersleri yarım gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

Silahlı yenileme eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.