0236 713 21 13 info@yildirimozelguvenlik.com
Silahlı Özel Güvenlik Temel Eğitimi

Silahlı Özel Güvenlik Temel Eğitimi

Silahlı özel güvenlik temel eğitimi, ilk defa silahlı özel güvenlik olmak isteyen adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak silahlı özel güvenlik eğitimi alabilmek için 5188 sayılı kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları karşılamak gerekir.

Silahlı Özel Güvenlik Olmak İstiyorum!

Silahlı özel güvenlik olabilmeniz için 21 yaşında ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız sizde silahlı özel güvenlik olabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Olmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

* 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

* Diploma veya Öğrenci Belgesi ve 1 Adet Fotokopisi

* 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

* 1 Adet İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

* Kan grubunu gösteren herhangi bir belge 

* Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt sayesinde 40 kişilik sınıf kapasiteli kontenjanımızdan yerini ayırabilirsiniz. 

Silahlı Özel Güvenlik Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahlı özel güvenlik eğitimi toplam 120 saatlik derslerden oluşur. Yaklaşık olarak en az 15 gün süren derslerin 100 saati yani 12,5 günü teorik ve pratik derslere ayrılır. Bu dersler özel güvenliğin görev - yetki - sorumluluk - hukuk - iletişim ve ilkyardım gibi konuları içeremektedir. Geriye kalan 20 saati yani 2,5 günü ise teorik silah bilgisi eğitimi ve atış (pratik eğitim) olarak sürer ve atış ile birlikte özel güvenik silahlı temel eğitim programı tamamlanır. 

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda en az 15 gün süren silahlı özel güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Temel Dersler (12,5 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.

Silah Dersi (2,5 gün) : Silah eğitimi dersleri 2 gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

Silahlı özel güvenlik eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.